Kuruluş Osman 95. Bölüm

2022 ж. 24 Мам.
8 353 714 Рет қаралды

Kuruluş Osman 95. Bölüm:
OSMAN BEY ARTIK BİTİNYA’DA HAKİM GÜÇTÜR
İnegöl’ün fethi Anadolu ve Kostantiniyye’de büyük ses getirmiştir. Osman Bey artık Bitinya’da iyice hakim güç olmuştur. Şimdi sırada Bursa vardır. Osman Bey, Bursa’ya giden yolu açmak için nasıl bir yol izleyecektir?

OSMAN BEY’E KARŞI YENİ ŞER CEPHESİ
Osman Bey, topraklarını genişlettikçe düşmanlar da artmıştır. İnegöl’ün fethiyle iyice tedirgin olan Kostantiniyye kendi varlığını artık tehlikede görmektedir. Osman Bey’e karşı güçlü bir ordu kurmaya hazırlanan Bizans İmparatoru bir yandan da Osman Bey’e karşı yeni bir şer ittifakı kurmaya başlamıştır. Bu ittifakın en büyük parçası Moğol Komutanı Cebe olacaktır.
Cebe, Osman Bey’e karşı olan şer ittifakını güçlendirecek bir müttefik olarak uç bölgesine gelmiştir. Moğol komutanı Cebe, Osman Bey’e nasıl bir oyun kurma hazırlığındadır.

BARKIN’IN YENİ HAMLESİ
Üstat Arius’un öğrencisi olan Barkın’ın, İnegöl’ün fethiyle Osman Bey’e olan düşmanlığı yeni bir boyut kazanacaktır. Sinsice büyüyen bu düşmanlıkta Barkın’ın yeni hamlesi ne olacaktır? Osman Bey’in, İnegöl’ün fethini sindiremeyen düşmanları İnegöl ahalisinin huzurunu kaçırmak için hamleler yapmaktadır. Osman Bey bu hamleleri nasıl bertaraf edecektir?

ÇOBANOĞLU ALİ BEY KAYI OBASINA GELİYOR
Osman Bey’in fütühat haberini alan Çobanoğlu beyi Ali Bey, oğlu Mustafa ve Atabey Ahmet’le beraber Osman’ın fethini kutlamak ve yanında olduklarını göstermek için Kayı Obasına gelmektedirler. Osman Bey’le, Ali Bey’in arasını açmak isteyen Barkın, Romanos ve Cebe nasıl bir oyun içinde olacaktır. Osman Bey, kendisine karşı kurulan ittifaka karşı nasıl bir önlem alacaktır?

BALA HATUN‘UN HASTALIĞI
İnegöl’ün fethine bacıyanları talimle hazırlayan Bala Hatun, yorgun düşmüştür. Kayı Obasına dönen Osman Bey, oğlu Alâeddin’den Bala Hatun’un otağda olduğu ve pek iyi görünmediği haberini almıştır. Bala Hatun hasta mıdır? Yoksa bu hastalık büyük bir müjdenin işareti midir?

Yapım ve proje tasarımı Mehmet Bozdağ’a ait; yönetmenliğini Ahmet Yılmaz’ın ve başrolünü Osman Bey karakteriyle Burak Özçivit’in üstlendiği ‘Kuruluş Osman’, atv ekranında çarşamba akşamlarına damga vurmaya devam edecek.

⚔ To Subscribe to KZworld Channel of Kurulus Osman Urdu by atv: bit.ly/2PXdPDh
Kuruluş Osman Çarşamba 20.00'de atv'de!

O, kömür karası gözleriyle, gaza ve hürriyet ateşini tutuşturacaktı. Adı, Ertuğrul Gazi oğlu Osman’dı… Karanlığın içinde ona yol gösteren “aşk” oldu… Kan ve gözyaşıyla sulanan topraklarda, gök ekini gibi biçilen; yedi göğü, yedi yeri, dağları, denizleri aşacak bir milletin rüyasını “aşkla” gördü. Gücünü kılıcından değil, “aşktan” aldı… Zorbalığa adaletle; köleliğe hürriyetle direnen, tarihin gördüğü en büyük imparatorluğa adını “aşkla” verdi. 72 milleti kıran bozuk düzene karşı başkaldırı, mazlumların sessiz çığlığına umut, Kuruluş’un adı oldu… Kuruluş Osman… 400 çadırlık bir obadan, “ilahi aşkla” kurulan bir cihan imparatorluğuna yürüyüşün hikayesi...

Yapım : Bozdağ Film
Yapımcı : Mehmet Bozdağ
Yönetmen: Ahmet Yılmaz
Senaryo : Mehmet Bozdağ, İsa Yıldız, Mehmet İlker Altınay, Aslı Zeynep Peker Bozdağ, Mert Özel, Fatmanur Güldalı, Ali Ozan Salkım, Abdulkadir İlter
Oyuncular: Burak Özçivit (Osman), Yıldız Çağrı Atiksoy (Malhun), Serhat Kılıç (Kosses), Erkan Avcı (Nikola), Seda Yıldız (Edebalı), Özge Törer (Bala), Emre Basalak (Gündüz), Rüzgar Aksoy (Turgut), Çağrı Şensoy (Cerkutay), Yiğit Uçan (Boran), Ahmet Yenilmez (Demirci), Emin Gürsoy (Kumral Abdal), Buse Arslan (Aygül), Emel Dede (Gonca), Açelya Özcan (Ayşe), Fatih Ayhan (Baysungur), Ömer Ağan (Saltuk), Ahmet Kaynak (Bahadır), Serdar Kayaokay (Gregor), Oğuzhan Karbi (Nestor), Serhat Parıl (Feodor), Melis Gürhan (Cornelia), Can Bartu Aslan (Aktemur), Burak Alp Yenilmez (Kutan), Gizem Kala (Gökçe), Recep Çavdar (Andreas), Rıdvan Uludaşdemir (Diago), Serdar Akülker (Anselmo), Yazmeen Baker, Berk Erçer ( Konur Alp).

Пікірлер
 • Bu bölüm en sevdiğiniz sahne hangisiydi? 🔥

  Kuruluş OsmanKuruluş Osman
 • Türkiye'den Azerbaycan, Pakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kazakistan ve Kırgızistan'a selam olsun. 🇹🇷🇦🇿🇵🇰🇹🇲🇺🇿🇰🇿🇰🇬

  Genç OsmanGenç Osman
 • Osman bey ve Bala sultan buyuk aşk ❤️

  Omar EddeebOmar Eddeeb
 • Kuruluş yine bala hatunun önde olduğu bir bölümle trendlerdee🥰🥰😇

  Gül PakGül Pak
 • Bu efsane bölüm osbal ❤❤😘😘

  Sara XalilSara Xalil
 • Love from Pakistan ❤️💝. osbal is the best couple I have ever seen , nobody can be as perfect as them 🙌🥵🔥❤️

  Muhammad WahajMuhammad Wahaj
 • Малхун так сильно любит мужа,что всех полюбила кто ему дорог. Так любят только верные целомудренные женщины Ислама.❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  Балжан ХажиеваБалжан Хажиева
 • Ayy I really Miss MY Old Osbal💞💞💞

  Bala SultanBala Sultan
 • Osbal Made the episode Rocking and amazing

  AqsaAqsa
 • senin saçına rüzgar değse benim yüreğim üşür

  Sinan SahinSinan Sahin
 • Thanks to Bozdag for Osbal scene and making us happy ❤💞💞

  AqsaAqsa
 • bala Osman aladdini görmek istiyoruz daha çok memet bozdağ balayı çıkarma diziden sakın

  Demet KarahanDemet Karahan
 • 3:55

  سمر قند / samar kandسمر قند / samar kand
 • her bolumde susadan azerbaycandan bahs edilmesi bizi daha da qururlandirir

  fexri mustafazadefexri mustafazade
 • Osmaaaann & Balaaaa ❤️❤️❤️

  Nargis AkterNargis Akter
 • " Osmanın seni böyle görünce güçten kuvvetten düşer ,bana yine güç kuvvet ver " ~ Osman Bey

  ŞelaleeŞelalee28 күн бұрын
 • Osbal have love for each other when bala injure osman feel pain and when osman injure bala feels pain 🤗🤗🤗 this is called love 💞💞💞

  Muhammad JameelMuhammad Jameel
 • Bala ve Osman sahneleri yine eski bölümlere götürdü.

  Zeynep ZehraZeynep Zehra
 • Hey mashallah thank you bozdag Osman and bala hatun beautiful scenes love this 💓

  Eman AzamEman Azam
 • الهم اغفر لي ولوالدي والمؤمنين والمؤمنات والمسلمين والمسلمات الأحياء منهم والاموات امين

  الهم انصر فلسطينالهم انصر فلسطين
KZworld